• 3 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1991

Drugie miejsce lekkoatletek z SP-3

Dziewczęta z SP-3 zajęły II miejsce w finale wojewódzkim 4-boju lekkoatletycznego.

Spośród 16 startujących drużyn najlepsze okazały się dziewczęta z SP- 3 w Lublińcu i to one będą reprezentować nasze województwo w finale krajowym.O zwycięstwie drużyny z Lublińca zadecydowały lepsze wyniki w rzucie piłeczka palantowa.

Najlepsza zawodniczka finału okazała się Paulina Kozioł z SP-3, która wygrała trzy konkurencje:bieg na 60m i 600m oraz skok w dal.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Paulina Kozioł. Oliwia Kwaśniak, Karolina Glupczyk, Gabriela Wyrobek, Barbara Rus i Aleksandra Więcek.

Również dzielnie walczyli chłopcy z SP-2. Ich ogromny wysiłek szczególnie w biegu na 1000m pozwolił im zająć VII miejsce. Szkołę reprezentowali: Filip Grygierczyk, Adrian Danielczyk, Mateusz Banach, Jakub Marek, Dawid Wizner i Robert Szwed. Gratulacje dla obu reprezentacji i ich opiekunów.

W dniu 1.06 w Sosnowcu odbył się ogólnopolski miting lekkoatletyczny dla młodzików z okazji "Dnia Dziecka"
W zawodach wystartowało 5 reprezentantów LUKS Zabrzeg. Wszyscy wrócili z medalami:
- w skoku w dal zwyciężył Artur Kopiasz przed Jarosławem Wojtowiczem,
- w skoku wzwyż Jakub Forma zajął II miejsce a Jakub Zgrzebnicki zdobył brązowy medal,
- Karolina Bumbar stanęła na najniższym stopniu podium w pchnięciu kula a w rzucie dyskiem zajęła IV miejsce.

Wszystkim medalistom składamy gratulacje.