• 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 2284

7 bramek w meczu sparingowym MRKS z drużyną MKS Trzebinia

Zwycięski marsz w potyczkach kontrolnych tego lata podtrzymali piłkarze MRKS-u, którzy w środę na stadionie w Zabrzegu pokonali 5:2 (3:1) drużynę MKS-u Trzebinia - przedstawiciela IV ligi małopolskiej (gr. zachodnia).

7 bramek w meczu sparingowym MRKS z drużyną MKS Trzebinia · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Pierwsza część była popisem napastnika czechowiczan Kamila Jonkisza, który bramkarza rywali do kapitulacji zmusił aż trzykrotnie (13 min., 24 min. i 34 min.). Goście przed przerwą do siatki trafili tylko raz, kiedy celnym uderzeniem popisał się Łukasz Sochacki (26 min.).

Po zmianie stron podopieczni Jarosława Kupisa "dołożyli" kolejne dwa gole, najpierw w 61. minucie składną akcję zespołową sfinalizował Michał Przemyk, zaś w 87. minucie na listę strzelców wpisał się testowany zawodnik. W międzyczasie jedno trafienie zanotowali także czwartoligowcy z Małopolski, gdy precyzyjnie po ziemi przymierzył Michał Kowalik (72 min.).

Po czterech sparingach rozstrzygniętych na swoją korzyść, drużyna MRKS-u rozegra teraz premierowy mecz o stawkę. W najbliższą sobotę - 31 lipca o godzinie 17.30 również na stadionie w Zabrzegu, czechowiczanie w roli formalnych gości zmierzą się z występującym szczebel niżej KS Bestwinka. Będzie to konfrontacja w ramach I rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała.

MRKS Czechowice-Dziedzice - MKS Trzebinia 5:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Jonkisz (13 min.), 1:1 Sochacki (26 min.), 2:1 Jonkisz (26 min.), 3:1 Jonkisz (34 min.), 4:1 Przemyk (61 min.), 4:2 Kowalik (72 min.), 5:2 testowany zawodnik (87 min.)

MRKS: Świerczek - Padło, Zarychta, Wrana, Zajączkowski, testowany zawodnik, Szędzielarz, Lorenc, Gołuch, Kozioł, Jonkisz oraz Stopyra - Wandzel, Mizia, Żurek, Kania, Bryczek, Czernek, Pawlusiński, Przemyk

Trener: Jarosław Kupis